2016/02/13

Blogger Başlık Resmi Altına Dörtlü Resimli Slayt Eklentisi

Blogger, başlık resmi altına dört adet yazı etiketi ile oluşturulmuş dönüşümlü resim, yazı başlık linki ve yazı açıklamasını gösteren slayt eklentisi. Çoklu resim Slayt eklentisini, Blog ana sayfanızda Header, başlık kısmında kullandığınız resim görseli ve menü çubuğunun hemen altında kullanabilirsiniz.

Eklentinin yapılandırması çok kolay olup, blog Url linkiniz, en sevdiğiniz 4 adet etiketinizi seçmeniz yeterli olacaktır. Blog ana sayfa iç marj genişliği ve resim genişlik ebatlarını istediğiniz şekilde yapılandırabiliyorsunuz. İsteğe bağlı tüm slayt pencere altında 5 adet sayfa geçiş navigasyon ekleyebilir veya gizleyebilirsiniz. Hatta slayt geçişlerinin arka plan resmini transparan olarak belirleyip tema rengini de kullanabilirsiniz. 

Eklenti blog yazılarınızı nasıl tanıyor :

Eklenti kodları içinde, Jquery kütüphanesinin kodları mevcuttur. Bu nedenle Feedburner linkinizi eklemenize gerek olmadığından etiketinize bağlanmış tüm yazılarınız bu kotlama sayesinde görülmektedir.

Blog yazılarımızda neden etiket kullanıyoruz?Blogger, blogunuzda yazdığınız yazılarınızı farklı isimler ile gruplamak isteyebilirsiniz. Yazılarınızı gruplara ayırmak, onları istediğinizde bulabilme ve önerebilmeniz için yazı editörünün sağ sütununda bulunan etiketler bölümünü kullanırız. Her bir farklı yazınıza farklı kelimeler atayarak etiketlere Filtre uygulamış oluruz. Blogunuz da bulunan Arama penceresi de bu mantıkla çalışmaktadır.

Seo ipuçları : Blog yazılarınıza çok fazla etiket eklemeyin. Yazılarınızı bulabileceğiniz bir düzen ve sistem içinde etiket eklemeye özen gösterin. Blogunuzu etiket çöplüğü durumuna getirmeyin.

Google arama sonuçlarında hiçbir Blogger, blog etiketlerini Endekslemediğini unutmayın.

İstediğiniz zaman bu etiketleri değiştirerek, farklı yazılarınızı da göstermeniz önerilerim arasında yer almaktadır.

Çoklu Slayt eklenti kurulumu : Devamını Oku >>